Konzultace

Naši zaměstnanci dbají nejen o vstřícný přístup k pacientům, ale i o odborné vzdělávání a nabízíme tak i poradenství a konzultace nad rámec běžného výdeje léků. Na tyto delší konzultace je potřeba se domluvit předem, abychom si na pacienta vyhradili dost času, obvykle cca půl hodiny.

Více informací: https://www.lekarnici.cz/Pro-verejnost/Odborne-poradenstvi-v-lekarnach.aspx

Je možné využít tyto konzultace

Poradenství a konzultace nad lékovým režimem pacienta, lékové interakce

V praxi to vypadá tak, že pacient přijde do lékárny se seznamem užívaných léků včetně jejich síly a dávkování. Výhodou je, má-li nějakou lékařskou zprávu. Společně s pacientem pak jeho léčbu rozebereme, probereme otázky pacienta nebo jeho obtíže, které s léky mohou souviset a zkontrolujeme, jak se léky mohou ovlivnit navzájem, jestli neovlivňují již probíhající onemocnění nebo jak léky ovlivňuje potrava. Nezřídka objevíme léky, které by pacient už brát nemusel, nebo třeba nevhodné dávkování. Naše doporučení pak samozřejmě konzultuje se svým lékařem. Výsledkem konzultace může být i ujištění pacienta, že jeho léky jsou v pořádku a vše dělá správně. Zjistili jsme totiž, že výdejem krabičky naše práce nekončí, důležité je i to, co pacient s lékem udělá doma.

Odvykání kouření

Pokud chcete přestat kouřit, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme. Během krátké úvodní konzultace Vám vytvoříme individuální plán odvykání kouření, seznámíme Vás s dostupnou léčbou závislosti na tabáku a poradíme Vám, jak správně volně prodejné přípravky nebo předepsané léky užívat. Bude se Vám věnovat odborník, který úspěšně absolvoval garantovaný kurz České lékárnické komory „Odvykání kouření v lékárnách“.

Hojení ran

Rádi Vám poradíme ohledně krycích materiálů na rány, prevence a používání kožních ochranných krémů, oplachových roztoků, ošetření drobnějších poranění nebo v péči o pooperační jizvy. Probereme s Vámi i jak o ránu doma pečovat a čeho se vyvarovat. Poradíme také s podmínkami předepisování těchto přípravků a úhradami pojišťoven. Výhodou může být, pokud přinesete fotky rány z dřívější doby, případně i fotky aktuální.

Screening diabetu

Pokud jste diabetik, na tuto konzultaci je potřeba přinést záznamy o měření cukru a seznam všech užívaných léků, i když nejsou přímo na cukrovku. Zkontrolujeme s Vámi, jestli léky předepsané lékařem berete správně, případně jak si aplikujete inzulin. Probereme techniku měření krevního cukru, zároveň Vám hladinu cukru změříme. Odpovíme na Vaše dotazy týkající se režimových opatření ( stravování, péče o nohy...)

Testování paměti

Nabízíme otestování paměti Vám nebo Vašim blízkým. Pokud Vás napadá otázka, jestli Vy nebo Vaši blízcí nezapomínáte více než dříve, objednejte se k nám na test paměti. Právě včasné zachycení potíží s pamětí má vliv na budoucí vývoj případného onemocnění ( Alzheimerova choroba nebo jiné onemocnění). Máme k dispozici několik certifikovaných testů a také jsme vyškoleni, jak tyto testy zadávat. Prostředí lékárny je pro někoho přijatelnější než návštěva lékaře, samozřejmostí je zachování mlčenlivosti.